ROBOTICKÝ SYSTÉM FABLE

Fable je modulárny otvorený robotický systém vhodný pre výučbu programovania, informatiky, matematiky, fyziky, mechatroniky, automatizácie. Pomáha študentom nadobudnúť zručnosti potrebné pre 21. storočie.

Pomocou Fable si môžu študenti postaviť svojho vlastného robota, ktorý spĺňa reálne potreby. Programovať s Fable robotom je jednoduché – pomocou vizuálnych blokov alebo textovým programovaním.

Fable obsahuje motory a senzory použiteľné vo fyzikálnych experimentoch ako napríklad sila a pohyb. Zozbierané dáta môžu byť následne analyzované. Systém je zložený rôznych modulov a príslušenstva pre maximálnu efektivitu vo výučbe. Niektoré moduly dávajú robotovi funkcionalitu ako pohyb alebo citlivosť. Niektoré moduly neobsahujú žiadnu elektroniku. Moduly majú rôzne tvary, ktoré k sebe perfektne a jednoducho zapadajú.

HLAVNÉ VÝHODY SYSTÉMU

  • Robustný dizajn vhodný pre školy
  • Kvalitné prevedenie s motormi a senzormi
  • Bezdrôtové pripojenie a programovanie , nabíjateľné batérie
  • Magnetické pripojenie jednotlivých častí (modulov)
  • Rýchle skladanie a rozkladanie systému
  • Plne kompatibilné s Legom a 3D tlačiarňami

VIDEÁ

PROGRAMOVANIE S FABLE

Programovanie robota bezdrôtovo pomocou svojich tabletov alebo notebookov s OS Windows, Android alebo Mac. Rozhranie programu je rozdelené do rôznych stupňov v závislosti od programovacích zručnosti študentov- od veľmi jednoduchého vizuálneho programovania pomocou blokov až po textové programovanie Python. Zobrazenie dát pomocou grafov alebo možnosť nahrať dáta do súborov pre neskoršie použitie – napr. v Exceli.

JEDEN ROBOT, NEKONEČNÉ MOŽNOSTI

Fable Explore