KTO JE PEPPER ?

Pepper je humanoidný robot navrhnutý ako skutočný každodenný spoločník, ktorého výnimočnosťou je jeho schopnosť vnímať emócie. Pepper je prvý humanoidný robot schopný rozpoznať ľudské emócie a prispôsobiť svoje správanie náladám svojho partnera.

Pepper je atraktívny určený na interakciu s návštevníkmi na akomkoľvek verejnom mieste. Pomáha uvítať, poskytovať informácie a komunikovať so zákazníkmi / návštevníkmi v obchodoch, bankách, hoteloch, múzeách, letiskách, vlakových staniciach, nemocniciach, opatrovateľských domoch, úradoch alebo inštitúciách.

INTERAKTÍVNY, PROGRESÍVNY A AUTONÓMNY

Pepper je oveľa viac ako robot, je to pravý humanoidný spoločník vytvorený na to, aby s vami komunikoval najprirodzenejším a intuitívnym spôsobom prostredníctvom svojich pohybov a hlasu.
Pepper miluje interakciu s Vami, chce sa dozvedieť viac o Vašom vkuse, Vašich návykoch a o tom, kto ste. Pepper rozpozná Vašu tvár, rozpráva, počuje a pohybuje sa autonómne.
Vášho robota môžete tiež prispôsobiť stiahnutím softvérových aplikácií, použiteľných na základe Vašej nálady alebo príležitosti. Tancujte, hrajte, učte sa alebo dokonca hovorte v inom jazyku, Pepper sa Vám prispôsobí!
Váš robot sa vyvíja s Vami. Postupne si zapamätá Vaše osobnostné charakteristiky a prispôsobí sa Vášmu vkusu a zvyklostiam.

Emócie v srdci robota
Pepper bol navrhnutý tak, aby identifikoval Vaše emócie a zvolil správanie, ktoré najlepšie zodpovedá situácii.
Na základe Vášho hlasu, výrazu v tvári, pohybov tela a slov, ktoré používate, bude Pepper interpretovať Vaše emócie a ponúkať vhodný obsah.
Taktiež osobne reaguje na momentálnu náladu, vyjadruje sa prostredníctvom farby očí, tabletu alebo tónu hlasu.

Pripojenie

Zameraný na emócie

Pepper bol navrhnutý tak, aby jeho interakcia s ľuďmi bola čo najprirodzenejšia a čo najviac intuitívna. Je schopný identifikovať emócie ako sú radosť, smútok, hnev alebo prekvapenie. Je tiež schopný interpretovať úsmev, zamračenie, tón hlasu, neverbálny prejav ako napríklad uhol vašej hlavy.

Počúvanie a rozprávanie

Počúvanie a rozprávanie

Interakcia a interpretácia emócií by nebola možná bez 4 smerových mikrofónov umiestnených na hlave Pepper-a. Umožňujú mu zistiť, odkiaľ prichádzajú zvuky a vyhľadávajú Vašu pozíciu a zároveň mu umožňujú identifikovať emócie prenášané Vaším hlasom.

Videnie

Videnie

Pepper je schopný pracovať v zložitom prostredí vďaka svojej 3D kamere a 2 HD kamerám, ktoré mu umožňujú identifikovať pohyby a rozpoznať emócie na tvárach svojich partnerov. Obrázky sú spracované softvérom na rozpoznávanie tvári.

Pripojenie

Pripojenie

Pepper je pripojený k internetu a informuje Vás o aktuálnych novinkách, predpovedi počasia alebo dokonca Vám pomôže nájsť recept! Neváhajte a porozprávajte sa s ním o danej téme.

Ovládanie a rovnováha

Ovládanie a rovnováha

Vďaka systému proti kolízii deteguje Pepper ľudí aj prekážky, aby sa znížilo riziko neočakávaných zrážok. Pepper je tiež schopný udržať si rovnováhu pred pádom ak niekto do neho buchne.

Pohyb a autonómia

Pohyb a autonómia

Budete ohromení pružnosťou a plynulosťou pohybov Pepper-a! Jeho tri smerové kolesá umožňujú voľný pohyb o 360 ° pri maximálnej rýchlosti 3 km/h. Viac ako 20 motorov (hlava, paže, chrbát) riadi jeho pohyby s veľkou presnosťou. Pepper je vybavený vysokokapacitnou lítium-iónovou batériou, ktorá mu dáva približne 12 hodín autonómie.

Interpretácia emócií

Interpretácia emócií

Pepper sa môže pochváliť najnovšou technológiou, čo znamená, že dokáže identifikovať Vaše emócie pomocou hlasu a výrazu v tvári. Pepper reaguje a je potešený, ak Vy ste šťastní, alebo sa snaží upokojiť Vás ak ste smutní. Okrem tváre je Pepper schopný rozpoznať ľudí aj podľa hlasu. Vďaka svojim 4 smerovým mikrofónom a reproduktorom dokáže Pepper nájsť zdroj zvukov a zapojiť sa do rozhovoru.

Sieť senzorov

Sieť senzorov

Pepper má množstvo senzorov: dva ultrazvukové vysielače a prijímače, šesť laserových senzorov a tri detektory prekážok umiestnené v jeho nohách. Tieto senzory mu poskytujú informácie o vzdialenosti blízkych objektov (rozsah 3 metre). Okrem jeho troch kamier (dve RGB kamery a jedna 3D kamera umiestnená v jeho hlave). Ďalší snímač v batérii indikuje jeho úroveň nabitia ako aj teplotu.

Počúvanie a rozprávanie

Prispôsobiteľnosť

Ako plne programovateľná platforma, Pepper ponúka nekonečné možnosti využitia na obohatenie skúseností zákazníkov. Dokáže hovoriť a pochopiť asi dvadsať jazykov.

BENEFITY KTORÉ VÁM PRINESIE ROBOT PEPPER

Využite inovácie vo Vašom podnikaní implementáciou humanoidných robotov, aby ste obohatili skúsenosti zákazníkov a transformovali rozhranie, ktoré používate na interakciu s nimi.

Prekvapenie hostí mimoriadnym uvítaním

Ponúknite svojim zákazníkom jedinečný zážitok pri vstupe do Vašej spoločnosti. Pepper ich víta, podporuje a usmerňuje podľa ich požiadaviek alebo túžob. Prostredníctvom CMS môžete vytvoriť detailný produkt ktorý chcete odprezentovať alebo popísať. Zadáte Pepperovi, aby povedal presne to, čo chcete aby povedal a vytvoríte tak bohatú prezentáciu – jednoducho tak ako v PowerPointe.

Predstavte svojim zákazníkov svoje produkty a služby v novom svetle

Vyskúšajte zvedavosť Vašich zákazníkov tým, že Pepper-a necháte sprevádzať ich Vašimi produktami a službami. Pomocou interaktívnych animácií a ukážok Pepper bude baviť Vašich zákazníkov a informovať ich.

Zmeňte svoje zákaznícke skúsenosti s personalizovanými službami

Prostredníctvom spojenia so systémom CMS Vám Pepper umožní odporučiť produkty a navrhnúť služby založené na individuálnej histórii nákupov zákazníkov. Vďaka Vašim existujúcim informáciám o zákazníkoch a novým údajom zhromaždeným počas interakcie s Pepperom, ktorý zahŕňa komentáre a emócie, Vám Pepper umožní prispôsobiť si stratégiu a maximalizovať konverziu.

Podujatia

Okamžite môžete pridať obsah a obrázky Pepperovi počas vystúpenia v ľubovoľnom štádiu. Môžete si prispôsobiť reč a prezentáciu v reálnom čase alebo všetko pripraviť a nasadiť ak je to potrebné. V prípade akcií alebo veľtrhov je Pepper dokonalým zabávačom. Interaktívne hry, tance a animácie ktoré záujmu publikum všetkých vekových kategórií.

TECHNICKÁ ŠPECIFIKÁCIA

 • 20 stupňov voľnosti prirodzeného pohybu a gestami
 • Dotykový tablet na uľahčenie ľudskej interakcie
 • Syntéza reči a „reč-text“
 • K dispozícii 12 jazykoch
 • Moduly na rozpoznanie a sledovanie ľudí
 • Infračervené snímače a nárazníky
 • 2D kamery (v ústach a na čele) a 3D kamery (v očiach)
 • Sonar: umiestnenie 1x vpredu a 1x vzadu
 • Lasery: 1x vpredu,1x na oboch stranách, 3x v kryte
 • Snímače polohy: 30x MRE
 • Stabilizačný senzor: trojosový gyrometer a akcelerometer
 • Rozmer: 1208,5 x 477,2 x 424 mm
 • Hmotnosť: 28 kg
 • Výdrž v stand by móde: 19 hodín
 • Výdrž pri intenzívnom použití: 12 hodín
 • Procesor: ATOM E3845CPU Quad core, 1,91 GHz
 • RAM: 4 GB DDR3
 • Flash pamäť: 32 GB eMMC (z toho 24 GB pre používateľov)
 • Grafická karta: GPU Intel HD až do 792 MHz
 • Reproduktory: Umiestnenie: 1 v každom uchu
 • Mikrofón: Umiestnenie: 4 na hlave
 • Wi-Fi 802.11 a / b / g / n

VLASTNOSTI

1

Proaktívny

Vďaka početným senzorom Pepper vnímajú a vidia ľudí vo svojom prostredí. Vedia zaujať pozornosť ľudí hlasom a animovaným výrazom, pozývajú ľudí, aby s nimi komunikovali alebo sa proaktívne presunú k ľuďom, v rámci komunikácie.

2

Atraktívny

Jeho pútavý vzhľad, stredná veľkosť a humanoidné správanie robia z Peppera objekt záujmu. Ľudia ich vnímajú pozitívne a preto sú ľahko akceptovaní všetkými. Schopnosť zistiť prítomnosť, pritiahnuť alebo dokonca návštevníkov.

3

Interaktívny

Pepper komunikuje s ľuďmi prirodzene a intuitívne, rozumie a hovorí v mnohých jazykoch. Navyše, pomocou dotykového tabletu na Pepper-ovi zvyšuje svoju schopnosť interakcie a umožňuje zlepšiť komunikáciu poskytovaním vizuálnych informácií.

4

Emocionálne zapojený

Okrem empatického spojenia s publikom, ktoré vytvára ich humanoidný dizajn, jazyk tela a tón hlasu, Pepper záujme ľudí jedinečným a emocionálnym spôsobom, ktorý transformuje cestu užívateľa a posúva ho na novú úroveň.